Literacko i fotograficznie. Wcześniej: w kąciku z książkami ...
Blog > Komentarze do wpisu

Zabiorę Was do noworocznej Pragi

Choć wiem, wiem, że wstyd, bo Nowy Rok mamy już prawie od miesiąca!

Akapity, z powodu mojej nieobecności w ostatnim czasie, stały się blogiem dla cierpliwych, nad czym bardzo ubolewam. Ale już najwyższy czas przestać się rozmieniać na drobne i użalać nad sobą, najwyższy czas rozpocząć 2010 rok na tych stronach.

Rok przywitałam w stolicy Czech, mieście pięknym i magicznym, ale mimo to styczeń postawił mnie przed trudnymi zdarzeniami, wobec których w najbliższych miesiącach będę zmuszona przemyśleć i przeprojektować swoje życie w kilku aspektach. Powoli się oswajam z tą myślą, nastrajam na pisanie i nadrabianie zaległości.

W międzyczasie jednak zabieram Was do Pragi, Pragi, która w ciągu kilku dni pobytu zmieniała się z jesiennej i deszczowej w śnieżnobiałą. Pragi bez zbyt wielu fajerwerków, gdyż nie o świętowanie chodziło (przynajmniej nie tylko;) ), a o zobaczenie miasta wreszcie! To było typowe do trzech razy sztuka. Za trzecim podejściem się udało :)

Oto efekty... W roli głównej Pražský hrad, Wełtawa z jej licznymi mostami, oraz widoki z zamku.

W kolejnych podróżniczo-fotograficznych odcinkach zabiorę was na praskie Stare Miasto i wzgórze Wyszehrad, a także wywiążę się ze złożonej jakiś czas temu obietnicy zdania relacji z listopadowej wyprawy po resztki słońca... Liczę na towarzystwo :)

poniedziałek, 25 stycznia 2010, net.a.a

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2010/01/25 22:56:03
Pięknie:-)) Uwielbiam to miasto, te czerwone dachy, zamek. Takiego pałacu królewskiego jaki widziałam nie było w Sztokholmie (ten był koszmarny) i w Londynie (wg mnie ładniejsza tam była brama przed haha). Podobał m się też w Kijowie. W Warszawie wstyd przyznać nie byłam. Takie ze mnie Krakus hehe.
A dużo było turystów? Mam nadzieję, że się dobrze bawiłaś!! Piszesz, że Nowy Rok zaczął się od zmian. Teraz może być już tylko lepiej, czego życzę ciepło;-))
-
matylda_ab
2010/01/26 08:28:14
Ja w Pradze byłam kilka razy, ale to było z 20 lat temu. ;) Nic nie pamiętam. Choć jak patrzę na swoje zdjęcia w albumie i tu, na blogu, Twoje zdjęcia, to coś mi świta, gdzieś dzwoni, tylko nie wiem, w którym kościele.
-
Gość: mary, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/01/26 09:35:42
jakie piękne zdjęcia....
-
ine-zzz
2010/01/26 11:37:28
Pięknie... Budzi wspomnienia. Sama mam wiele własnych zdjęć niemal z tej samej perspektywy. Czyżby w Pradze nie było śniegu?

Pozdrawiam
-
lilithin
2010/01/26 16:00:20
Ale tam pięknie!
-
Gość: Virginia, 87.204.196.*
2010/01/27 17:20:29
piękna!!! czekać na dalszy ciąg, bo wybieram się na wiosnę :)
-
weisse_taube
2010/01/28 10:45:01
Bardzo chciałabym kiedyś zobaczyć Pragę. Nie marzą mi się wakacje w ciepłych krajach, nie ciągnie mnie do Hiszpanii, Portugalii, Francji, Włoch (no, Rzym bym zobaczyła ;)) itp. Wystarczyłby mi weekend w Pradze i spacer z ukochanym po moście Karola w wieczornej mgle ...
-
net.a.a
2010/01/29 20:05:33
kocie_w_butach dziękuję Ci ślicznie, tak właśnie sobie wmawiam... że teraz już tylko lepiej, nie ma innej drogi!
Praga cudna, zgadzam się bez dwóch zdań :) Sam zamek co prawda zdecydowanie bardziej podobał mi się z daleka niż z bliska, ale to tam taki szczegół ;) Twoich pozostałych zamków, poza londyńskim, nie znam... jeszcze ;) I warszawskiego (też wstyd!) tak samo. I mnie bliżej do Krakusa!
A turystów zatrzęsienie, najwięcej głośnych i gadatliwych Włochów, chociaż ciężko mi było zrozumieć dlaczego oni, odwieczne zmarzlaki, wjeżdżają zimą tak tłumnie w miejsce, gdzie jest dużo zimniej niż u nich...
matyldo tak czasem bywa po wielu latach, może w następnym podejściu coś zadzwoni bliżej ;):)
mary dziękuję bardzo :))
ine-zzz witam Cię serdecznie przede wszystkim :) Pragę bardzo przyjemnie się ogląda okiem aparatu, więc wcale się nie dziwię :) Mam nadzieję wybrać się kiedyś jeszcze wiosną lub w lecie. A śnieg był, spadł 2-go stycznia, po deszczowym Sylwestrze i Nowym Roku, ale nie wiem czy się utrzymał bo 3-go już wyjechałam. Pozdrawiam.
lilithin oj, prawda, prawda, prawda! :)
Virginio w takim razie muszę zdążyć do nadejścia wiosny, haha ;):) zapraszam na kolejne notki i życzę żeby Praga Cię zauroczyła.
weisse_taube ale piękny, romantyczny masz plan :) życzę, by się spełniło czym prędzej! Zresztą w dzisiejszych czasach to wcale nie jest trudne. Ja akurat wybrałam się pociągiem (z przygodami, więc jest co wspominać), hotelik znalazł się co prawda daleko (ale za to taniej) a i w niczym to nie przeszkadzało, bo praskim metrem można się łatwo i szybko dostać we wszystkie najważniejsze miejsca. Polecam gorąco. Tylko wybierzcie dobry czas i odpowiednio późną porę, bo na moście Karola lubi być tłumnie. Powodzenia.
-
2014/02/07 13:37:28
Praga to jedno z miast, ktore najprezniej rozwijaja segment energia słoneczna. pogratulowac